כתרים


כתרים

קיימים כמה סוגים של כתרים. הנפוץ והמוכר בין כולם הוא כתר חרסינה מאוחה למתכת – חלק החיצוני (הנראה לעין) מצופה בחרסינה וחלקו הפנימי עשוי מתכת. מתכת ברוב המקרים אינה נראית לעין.   

פריצת דרך חדשה בתחום הם כתרים ללא המתכת השחורה בפנים הכתר. כתרים אלו משחזרים בצורה מושלמת את צורת השן ומקנים לה מראה מאד טבעי.  גם כאן קיימים מספר סוגי כתרים:

כתרי זירקוניה מלאה או כתרי חרסינה מאוחה לזירקוניה. בכתרי זירקוניה מלאה נהוג לשחזר שיניים טוחנות (אחוריות). כתר זירקוניה מלאה עשוי כולו מזירקוניה בשכבות צבע המדמות מבנה שיניים טבעיות – דנטין ואמייל. בשיניים קדמיות נבחר להשתמש בכתרי חרסינה המאוחה לזירקוניה כיוון שחרסינה הנמצאת בחלק החיצוני של הכתר מסוגלת לחקות בצורה מושלמת את גוון ושקיפות של שיניים טבעיות. כתרי זירקוניה ידידותיים לחניכיים ואינם גורמים לתגובה אלרגית בחיניכיים ובחלל הפה בכלל. כתרי זירקוניה בעלי חוזק רב המותאם בדיוק לכוחות הלעיסה.

בשנים אחרונות נוסף סוג חדש של כתרים – כתר חרסינה מלאה. במקרה זה חלק הפנימי של הכתר עשוי כולו מחרסינה דחוסה או חרוטה, שני התהליכים מתבצעים בעזרת ציוד דיגיטלי חדיש הנמצא במרפאה. בחלק מהמקרים מצפים חלק חיצוני של הכתר בשכבת חרסינה נוספת על מנת להגיע לתוצאה מושלמת בחיקוי של שיניים טבעיות הסמוכות לכתר. כתר מחרסינה מלאה הוא הפתרון האסתטי והיוקרתי ביותר הקיים היום ברפואת שיניים.

במרפאת שיניים בירושלים של ד"ר יצחק רגב תקבלו 

תעודת אחריות ל - 5 שנים לכל שיקום.